سیزدهمین کارگاه تابستانی «تربیت مربی موسیقی کودک با نگرش اُرف-شول‌وِرک» (تهران – تیر ۱۴۰۳)

آدمک، سیزدهمین کارگاه تابستانی تربیت مربی موسیقی کودک با نگرش اُرف‌-شول‌وِرک را تیرماه امسال به صورت حضوری برگزار خواهد کرد.

این کارگاه که از ۱۳ تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ در تهران (خانه هنر خرد) در جریان خواهد بود، شامل ۱۲ ساعت آموزشی است و مدیریت اجرایی آن را ارغوان ملک‌محمدی و طیبه کیومرثی برعهده دارند.

کلاس‌ها در دو گروه صبح (۹:۰۰ تا ۱۴:۳۰) و بعدازظهر (۱۳:۰۰ تا ۱۸:۳۰) تشکیل می‌شوند و علاقه‌مندان می‌توانند یکی از دو گروه صبح یا بعدازظهر را انتخاب کنند.

ثبت‌نام تنها به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت آدمک انجام می‌شود.


هزینه‌ی نام‌نویسی در این کارگاه:

 هزینه‌ی نام‌نویسیِ عموم: سه میلیون و نهصد هزار تومان

 هزینه‌ی نام‌نویسی ویژه‌ی اعضای انجمن: سه میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان

نام‌نویسی از ساعت ۱۰ صبح شنبه ۲ تیرماه (ویژه‌ی اعضای انجمن) و از یک‌شنبه ۳ تیرماه (برای عموم و اعضای انجمن) به صورت آنلاین و در همین صفحه امکان‌پذیر خواهد بود.

*از ابتدای سال ۱۴۰۳، برای هر تراکنش درگاه بانکی (۱۰ درصد بابت مالیات بر ارزش افزوده) به مبلغ نهایی اضافه می‌شود.

با توجه به محدود بودن ظرفیت، بدیهی است اولویت با افرادی خواهد بود که زودتر ثبت‌نام نمایند.

*اعضای انجمن برای استفاده از «تخفیف ویژه‌ی اعضا» ابتدا باید وارد حساب کاربری خود در بخش «ورود به انجمن» شوند و سپس فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

برای عضویت و اطلاع از شرایط و مزایای آن می‌توانید به «اینجا» مراجعه کنید.

*در پایان دوره، «گواهی شرکت در کارگاه» به شرکت‌کنندگان ارائه خواهد شد.

این گواهی به صورت دیجیتال تا یک ماه پس از اتمام کارگاه صادر و از طریق ایمیل برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌گردد.‬

نشانی مکان برگزاری: تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، خانه هنر خرد.


سرفصل‌های کارگاه به تدریس مربی‌های آدمک و مهمان:

رقص‌های ایرانی

هرش آرمند

لذت رقصیدن در فضایی مملو از  دست‌افشانی‌ها و پایکوبی‌های بدن منِ ایرانی، بر بستری از زیبایی‌های خاطرات قومی، سنت‌های نواحی و آیین‌های ایرانی، فرصتی‌ است برای آشنایی با موسیقی، رقص‌ و بازی‌های آیینی دو منطقه از ایران، که می‌توانند الهام بخش مربیان و کلاس‌های کودک باشند.

لذت آواز
غزال بغدادی

آواز، کلام و یا هر زمزمه‌ای که موزون تکرار شود همه در نگرش اُرف-شول‌وِرک حلقه‌هایی از یک زنجیره‌ی واحد به شمار می روند. در این جلسه تجربه خواهیم کرد که چگونه فعالیت‌های مختلف موسیقایی و بازی‌های لذت‌بخش می‌توانند ضمن فراهم آوردن فضایی پویا و خلاق، مهارت‌های شنیداری و آوازی کودکان را نیز پرورش دهند.

اولین تجربه‌های موسیقایی من
شهرزاد بهشتیان

در کار با نوزادان و نوپایان آن‌چه اهمیت دارد قرار دادن موسیقی در خدمت رشد کودک است. تجربه‌های موسیقایی کمک می‌کند تا رشد حرکتی، کلامی، شناختی و ارتباطی کودک، خوشایند و به کمال شکل بگیرد. در این جلسه تجربه‌های موسیقایی نوزادان و نوپایان را می‌آزماییم و درباره‌ی آن‌ها با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنیم.

قصه بگو، قصه بباف
مستانه حکیمی و دنا نعمت‌الهی

صنایع دستی هر کشوری منبعی با ارزش و الهام‌بخش برای آشنایی و شناخت فرهنگ آن کشور است. در این کارگاه گبه را دستمایه‌ی شناخت فرهنگ، موسیقی و حرکت قرار می‌دهیم، قصه‌مان را می‌سازیم و می‌بافیم.

نی‌ها و طبل‌ها
فرزان فرنیا

زمانی که کارل اُرف کار آموزشی خویش را با نگاه بنیانی آغاز کرد، گروه‌ موسیقیِ او را تنها سازهای کوبه‌ای به همراه پیانو-با تمرین‌های دست و پا گیرش- شکل داده بود. با افزوده شدن ریکوردر به این جمع پیانو به کناری رفت و گروه تطابق تاریخی که اُرف آرزو داشت را یافت؛ نی‌ها در برابر طبل‌ها.

رَپ، ر‌َپ، رَپ، رَپِینا!
محسن مصلحی‌زاده

در این کارگاه به تجربه‌ی ساختار، فرم، امکانات ریتمیک و کلام موسیقی رَپ خواهیم پرداخت و در این بررسی اجمالی می‌خواهیم بدانیم چگونه می‌توان از آن در کلاس موسیقی با نگرش اُرف-‌شول‌وِرک بهره برد.


سمینارها:

شول‌وِرک آنگاه و اکنون

فرزان فرنیا

در این سمینار به اختصار ریشه‌ها‌ی علمی و فلسفی نگرش آموزشی اُرف-شول‌وِرک را مرور می‌کنیم و بررسی می‌کنیم چگونه این‌ نگرش در پرتو گسترش دانش‌ روان‌شناسی و آموزش‌شناسی توانسته است به‌روز و کارآمد باقی بماند.

 

  یادگیری معکوس آنچه هست و آنچه نیست
احسان سلیمانیها

این صحبت کوتاه، در بردارنده‌ی چند سؤال کلیدی در فرآیند یادگیری است و تلاش برای یافتن پاسخ‌های محتمل به این سؤال‌ها و پرداختن به این موضوع که چگونه می‌توان با بهره‌گیری از زمان چهره به چهره بودن با دانش‌آموز، یادگیری را عمق بخشید.


 راه‌های تماس برای اطلاعات بیشتر

تلفن تماس:

۰۲۱-۷۷۶۴۸۵۷۶

۰۹۲۱۳۹۰۲۰۳۰

ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۶

info@adamakmusic.com