فراخوان روز جهانی المر

تاریخ خبر: ۲۸ اردیبهشت ۹۸

تولد سی سالگی المر مبارک!

روز جهانی المر، این فیل رنگارنگ شوخ‌طبع، نزدیک است. ۴ خردادماه ۱۳۹۸ برابر با ۲۵ می ۲۰۱۹ روز جهانی «المر» است. این شخصیت دوست‌داشتنی کتاب‌های کودکان امسال ۳۰ ساله می‌شود!

همانند سال‌های گذشته، برنامهٔ «با من بخوان» امسال نیز از شما دعوت می‌کند که در این روز کتاب‌های «المر» را برای کودکان بلندخوانی کنید و با انجام فعالیت‌هایی در پیوند با آن، روز المر را جشن بگیرید، لباس‌های رنگارنگ خود را به تن کنید و به روز فیل محبوب کودکان در سرتاسر جهان بپیوندید. کودکان در نقاط مختلف جهان به همراه مادران و پدران، مربیان و آموزگاران‌شان این روز را به المر اختصاص می‌دهند و جشن المر را با هدف احترام گذاشتن به تفاوت‌ها و پذیرش دیگران همان‌گونه که هستند و درعین حال دوستی و برقراری ارتباط با یک‌دیگر برگزار می‌کنند.

المر، فیل رنگارنگ و محبوب همه فیل‌ها و کودکان دنیا، شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌هایی با همین عنوان اثر دیوید مک‌کی است. مجموعه داستان‌های المر به بیش از چهل زبان ترجمه شده و از داستان‌های موردعلاقهٔ کودکان در سراسر جهان است. انتشارات موسسه پروهشی تاریخ ادبیات کودکان نیز تا کنون ۶ عنوان از مجموعه کتاب‌های المر را با حق کپی‌رایت منتشر کرده است.

برنامه «با من بخوان» در هفتهٔ منتهی به روز المر فعالیت‌های جالب و مناسب این روز را معرفی و در اختیار علاقه‌مندان خواهد گذاشت. شما هم می‌توانید در این هفته فعالیت‌های متنوعی را در پیوند با این کتاب با کودکان انجام دهید و تجربه‌های خود را از این فعالیت‌ها و روز جهانی المر با هشتگ‌های زیر در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

#مارنگارنگ_هستیم #روزجهانی_المر #المر
#ElmerDay #Elmer30 #Elmer

منبع: سایت کتابک