دوره‌ی سوم «دوره‌ی یک‌ساله‌ی مربیگری آدمک با نگرش اُرف-شول‌وِرک»

آدمک سومین دوره از دوره‌ی بلندمدت مربیگری خود را از پاییز ۱۴۰۱ برگزار خواهد کرد.

در این دوره، افزون بر عرضه‌ی درس‌هایی برای بالا بردن سطح دانش و پرورش مهارت‌های لازم فردی مربیان، درس‌هایی نیز برای فراگیری و تمرین فرآیند آموزشی با نگرش اُرف-شول‌وِرک عرضه می‌شود. شرکت‌کنندگان در پایان دوره، پس از پشت‌سر گذاشتن آزمون‌های لازم و کسب امتیازات کافی، «مدرک پایانی مربیگری با نگرش اُرف-شول‌وِرک» را دریافت خواهند کرد.

«دوره‌ی یک‌ساله‌ی مربیگری آدمک» شامل ۲۳۰ ساعت آموزشی است که در طول یک سال به صورت کلاس‌های حضوری و مجازی ارائه می‌شود. دروس این دوره در چهار ترمِ سه ماهه در طول یک‌سال به صورت دو روز در هفته‌ به صورت حضوری و  مجازی به مخاطبان عرضه می‌گردد.

روز برگزاری کلاس‌های حضوری دوره‌ی سوم، پنج‌شنبه‌های طول سال از صبح تا عصر در تهران (خانه هنر خرد) می‌باشد و روز برگزاری کلاس‌های مجازی (آنلاین) متعاقبا اعلام خواهد شد.

هزینه‌ی کلاس‌های آموزشی برای ورودی‌های پاییز ۱۴۰۱ بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار تومان در هر ساعت و میانگین ساعات آموزشی برای هر ترم ۵۵ ساعت برآورد شده است. پرداخت هزینه‌ی دوره به صورت فصلی و در هر فصل به صورت دو مرحله‌ای نیز امکان‌پذیر است.

پذیرش در این دوره مشروط به داشتن مدرک تحصیلات متوسطه یا بالاتر و کسب امتیاز کافی در آزمون‌های نظری و عملی ورودی و مصاحبه‌ی حضوری است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید «بروشور» دوره را مطالعه کنید.

مرحله‌ی اول آزمون ورودی

مرحله‌ی اول «آزمون تئوری موسیقی غربی» است که به صورت کتبی در تاریخ پنج‌شنبه ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱، ساعت ۱۶:۰۰ در تهران (خانه هنر خرد) برگزار می‌گردد.

مباحث این آزمون ریتم‌شناسی، فاصله‌شناسی، نشانه‌شناسی، آکوردشناسی، تُنالیته و مُدالیته می‌باشد و از هر کتاب یا منبع معتبر تئوری موسیقی غربی قابل مطالعه است.

لازم به ذکر است که ورود به مراحل بعدی آزمون منوط به قبولی در مراحل پیشین می‌باشد.

*نام‌نویسی برای این آزمون از روز سه‌شنبه ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱ در وب‌سایت آدمک آغاز می‌شود و هزینه‌ی شرکت در آزمون ورودی ۱۵۰ هزار تومان است.

مرحله‌ی دوم آزمون ورودی

مرحله‌ی دوم «ارسال فیلم نوازندگی -هر ساز ایرانی یا غیرایرانی- یا خوانندگی» تا تاریخ ۲۷ مردادماه خواهد بود.

 برای دیدن ضوابط ضبط ویدئوها به «اینجا» مراجعه کنید.

مرحله‌ی اول و دوم آزمون با هم بررسی و داوری می‌شوند و نفرات راه‌یافته به مرحله‌‌ی سوم متعاقبا اعلام می‌گردند.

لازم به ذکر است که ورود به مرحله‌ی سوم آزمون منوط به قبولی در مراحل پیشین می‌باشد.

مرحله‌ی سوم آزمون ورودی

مرحله‌ی سوم «آزمون سلفژ و مصاحبه‌ی حضوری» است که در نیمه‌ی شهریورماه  برگزار خواهد شد و روز و ساعت دقیق آن متعاقبا اعلام می‌شود.

برای آزمون سلفژ شرکت‌کنندگان باید بتوانند؛
 یک خط ملودی را در گام ماژور و مینور در کلید سُل بخوانند.
 یک خط ریتم را اجرا نمایند.

لازم به ذکر است که ورود به مرحله‌ی سوم آزمون منوط به قبولی در مراحل پیشین می‌باشد.

شرکت‌کنندگانی که امتیاز کافی برای قبولی در آزمون‌های مرحله‌ی اول و دوم را کسب کرده‌اند، می‌توانند در مرحله‌ی سوم آزمون شرکت کنند.