نشست سیزدهم – «مقاله‌خوانی با آدمک – کارکرد حرکت در آموزش موسیقی» (بخش دوم)

سیزدهمین نشست ویژه‌ی اعضای انجمن اُرفشول‌وِرک ایران (آدمک) روز جمعه ۵ اسفندماه ۱۴۰۱، ساعت ۱۱:۰۰ تا ۱۲:۳۰ به صورت مجازی برگزار می‌گردد.

در قسمت اول این نشست سعی کردیم با نگاهی کلی به مقاله‌ی «موسیقی، حرکت و یادگیری» نوشته‌ی کارلوس آبریل موضوع حرکت را به مثابه‌ی وسیله و هدف یا دانش مورد بررسی قرار دهیم و سپس با مروری کلی بر تاریخ ارف–شول‌ورک کشف کنیم که چگونه می‌توان از حرکت در مسیر آموزش موسیقی استفاده کرد.

در قسمت دوم با تمرکز بر تاریخ آموزشی حرکت و دلالت‌های فرهنگی و طبیعی آن بررسی مقاله‌ی کارلوس آبریل را پایان می‌دهیم و در ادامه‌ با دو نفر از آموزگاران حرکت که در حوزه‌ی رقص‌ محلی و رقص معاصر در ایران مشغول به فعالیت هستند وارد گفتگو و پرسش و پاسخ خواهیم شد. 

در این نشست ایده ابوطالبی و هرش آرمند مهمان آدمک خواهند بود و کامران غبرایی و مستانه حکیمی که از اعضای پژوهشکده‌ی آدمک هستند با شرکت‌کنندگان همراه می‌شوند.

برای درک بهتر مطلب و همراه شدن هرچه بیشتر شرکت‌کنندگان با موضوع نشست، خواندن مقالات سه‌گانه‌ی «موسیقی، حرکت و یادگیری» را که از آبان‌ماه تا دی‌ماه ۱۴۰۰ روی وب‌سایت آدمک (ویژه‌ی اعضای انجمنقرار گرفته است پیشنهاد می‌کنیم. 

* این نشست برای اعضای انجمن اُرف-‌شول‌وِرک ایران در سال ۱۴۰۱ و رایگان است.

اعضای انجمن می‌توانند برای نام‌نویسی رایگان در این رویداد تا ۳ اسفند ۱۴۰۱ اقدام نمایند.

* این نشست به صورت مجازی برگزار خواهد شد و برای استفاده از این نشست باید از سرعت اینترنت مناسب برخوردار باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی عضویت در انجمن اُرف-شول‌وِرک ایران می‌توانید به این‌جا مراجعه نمایید.