هفتمین همایش ملی متن‌پژوهی ادبی با موضوع ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود

تاریخ خبر: ۲۲ خرداد ۹۸

هفتمین همایش ملی متن‌پژوهی ادبی با عنوان «با نگاهی تازه به ادبیات کودک و نوجوان» ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۸ از سوی هسته مطالعات ادبی و متن پژوهی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

این همایش دوشنبه ۲۷ خردادماه ساعت ۱۵ در سالن همایش‌های بین‌المللی کتابخانه ملی ایران با حضور نوش‌آفرین انصاری، دبیر شورای کتاب کودک، احمد تمیم‌داری، استاد دانشگاه علامه‌طباطبایی، مجاهد غلامی، استاد دانشگاه هرمزگان، حسین فتاحی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان و تعدادی از نویسندگان، استادان دانشگاه و پیشکسوتان ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

از  ۱۹۵ مقاله‌ای که به دبیرخانه این همایش رسیده ۱۳۰ مقاله پذیرفته شده است که ۸ مقاله از بین آن‌ها در همایش ارائه می‌شود.

در این برنامه نوش‌آفرین انصاری درباره «شورای کتاب کودک و ادبیات کودک و نوجوان»، اسدالله شعبانی در باره «شعر کودک و نوجوان»، سیدعلی کاشفی خوانساری درباره «مقدمه‌ای بر تدوین کتاب تاریخ نقد و نظریه ادبیات کودک و نوجوان در ایران»، مریم حیدری درباره «کوبیسم در تصویرگری ادبیات کودک»، احمد تمیم‌داری در باره «پیشینه تاریخی ادبیات کودک و نوجوان»، حسین فتاحی در باره «متون کهن و ادبیات کودک و نوجوان»، مجاهد غلامی درباره «ادبیات کودک در قاب ایدئولوژیک مسئولیت» و عزت‌الله الوندی درباره «چالش‌های آموزش داستان به کودکان و نوجوانان» سخنرانی خواهند کرد.

چکیده کل مقالات پذیرفته شده به صورت کتاب و متن کامل آن‌ها روی سی دی منتشر خواهد شد.

منبع: کتابک