کارگاه‌های تخصصی تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود

تاریخ خبر: ۱۷ آبان ۹۸

هم‌زمان با بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، ۱۳ کارگاه تخصصی و دو نشست در همدان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کارگاه‌ها با حضور مدرسانی از استرالیا و ایتالیا و حامد سقاییان و زهرا صبری در حاشیه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ۱۶ تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

در اولین روز از جشنواره، حامد سقاییان کارگاه «بازیگری در تئاتر کودک و نوجوان» را با حضور کارگردانان، مربیان و بازیگران برگزار کرد و همین کارگاه در ساعت ۱۸ روز جمعه ۱۷ آبان نیز برپا می‌شود.

بر همین اساس، جان سماحه (John Samaha) مدرس استرالیایی کارگاه «بازیگری با استفاده از تکنیک‌های انگیزشی از طریق بداهه‌گویی» را در ساعت ۹ صبح روزهای ۱۷ تا ۱۹ آبان برگزار می‌کند.

همچنین ساعت‌های ۹ صبح روزهای ۱۷ تا ۱۹ آبان به کارگاه «تئاتر فیزیکال» (ارتباط ذهن و جسم) اختصاص دارد که پائولو (Paulo) ایتالیایی مدرس آن است.

بر اساس این خبر، نیمرا (Neamera) مدرس ایتالیایی، کارگاه آموزشی «کاردستی، بازی و خلاقیت» را در ساعت‌ ۱۴:۳۰ روز شنبه ۱۸ آبان و ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه ۱۹ آبان برای مخاطبان ۱۸ سال به بالا برگزار خواهد کرد.

همچنین صبح روز، دوشنبه ۲۰ آبان به کارگاه آموزشی «کاردستی، بازی و خلاقیت» ویژه مخاطبان ۸ تا ۱۴ سال اختصاص دارد که ماسکرادنو (Mascherando) ایتالیایی مدرس آن است.

زهرا صبری نیز کارگاه «خلاقیت در کارگردانی» را در ساعت ۱۴:۳۰ روزهای ۱۹ و ۲۰ آبان برای مربیان و نوجوانان تدریس می‌کند.

دو نشستِ شبانه در روزهای شنبه ودوشنبه ۱۸ و ۲۰ آبان از ساعت ۲۱ تا ۲۴ نیز در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز تدارک دیده شده است.

این کارگاه‌ها از سوی مرکز تئاتر کانون پرورش فکری و با همکاری کانون استان همدان، سازمان محیط زیست و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان برگزار می‌شود.

محل برگزاری تمامی کارگاه‌ها در سالن‌ سازمان محیط زیست در جنب میدان باباطاهر، سالن‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سالن سینما تئاتر کانون در جنب هتل باباطاهر است.

یادآوری می‌شود پیش از آغاز جشنواره نیز شش کارگاه‌ تخصصی آموزشی تئاتر کودک و نوجوان از سوی مرکز تولید تئاتر، انجمن‌ هنرهای نمایشی کانون و مرکز ملی اسیتژ ایران از روز ۱۲ تا ۱۴ آبان ۱۳۹۸ برای کارگردانان تئاتری که آثارشان به بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان راه یافته است با حضور سورن والنته اوسن نویسنده و کارگردان دانمارکی، سینا ییلاق‌بیگی، زهرا صبری و سامی صالحی‌ثابت در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در تهران برگزار شد.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از ۱۶ تا ۲۱ آبان با شعار «تئاتر، کودک، طبیعت» در حال برگزاری است.

منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان