کارگاه زمستانی تربیت مربی موسیقی کودک با نگرش اُرف‌-شول‌وِرک

سال سخت و غریبِ دوری به زمستان رسیده است. در روزهای ابتدایی این سال، گمان می‌کردیم پس از چند کارگاه «شول‌وِرک در خانه» این دوری تمام می‌شود و بار دیگر می‌توانیم برای کارگاه تابستانی سال ۹۹، در کنار یکدیگر باشیم و از هم بیاموزیم. افسوس که نشد.

اما همین محرومیت و چالش جدید آموزش آنلاین -که دغدغه‌ی سال آموزگاران شد- کم‌کم به ما وجوهی دیگر نشان داد و فرصتی جدید شد تا با استفاده از این امکانات و خلاقیت خویش کلاس‌ها را به گونه‌ای نو برگزار کنیم و از امکان ارتباط با آموزگاران با تجربه و نامی دیگر کشورها بهره جوییم.

کارگاه زمستانی آدمک، که از ۱۵ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ به صورت مجازی در جریان خواهد بود، شامل ۱۲ ساعت آموزشی (۶ کارگاه دو ساعتی) است. هر کارگاه شامل یک ساعت و نیم تدریس به زبان انگلیسی همراه با راهنمایی‌های لازم از طرف مترجم و در ادامه نیم ساعت مرور روند کار توسط مترجم به زبان فارسی خواهد بود.

این کارگاه به صورت مجازی (آنلاین) و با همکاری «آکادمی آنلاین ریتمیتیکا» در برنامه‌ی زوم برگزار خواهد شد.

هزینه‌ی نام‌نویسی برای مجموعه‌ی این کارگاه‌ها:

 ۵۴۰ هزار تومان برای عموم

 ۵۰۰ هزارتومان برای اعضای وابسته‌ی ويژه‌ی انجمن

نام‌نویسی از روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه، ساعت ۱۰ صبح (برای اعضای وابسته‌ی ویژه‌ی انجمن) و دوشنبه ۶ بهمن، ساعت ۱۰ صبح (برای اعضا و عموم) به صورت آنلاین و درهمین صفحه امکان‌پذیر خواهد بود.

با توجه به محدود بودن ظرفیت، بدیهی است اولویت با افرادی خواهد بود که زودتر ثبت‌نام نمایند.

برای عضویت در انجمن اُرف-شول‌وِرک ایران و اطلاع از انواع و مزایای هر نوع عضویت به «اینجا» مراجعه کنید.

«گواهی شرکت در کارگاه»‌ به زبان فارسی و به صورت دیجیتال تا یک‌ماه پس از اتمام کارگاه صادر و از طریق ایمیل برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌گردد.

علاقه‌مندان توجه داشته باشند که امکان تکرار کارگاه زمستانی ۱۳۹۹ وجود ندارد.

زمان و سرفصل‌های آموزشی:

چهارشنبه ۱۵ بهمن – ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰

سازهای نامرئی

راینر کُتزیانآلـمان

در خانه ماندن و بدون ساز بودن ما را از ساختِ موسیقی بازنمی‌دارد! برعکس، ایده‌هایی نو می‌آورد تا از صدا و بدن خود به‌عنوان ساز موسیقایی استفاده کنیم و آن‌ها را در ترکیب با ایده‌هایی از نمایشموسیقی بنیانی به‌کار بندیم.

در این کارگاه به مکاشفه‌ی امکانات مختلفِ همراهی حرکت با صدای خواندن، صدای بدن و ابزار روزمره می‌پردازیم و نتیجه‌ی این مکاشفه را در قالب ویدیوکلیپ‌هایی کوتاه همراه با موسیقیِ متن مشاهده می‌کنیم.

چهارشنبه ۱۵ بهمن – ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰

آهنگسازی با کودکان

راینر کُتزیان – آلـمان

این کارگاه نشان می‌دهد که ساخت موسیقی با کودکان تا چه اندازه می‌تواند ساده باشد. تمرکز، همواره بر انسان و توان‌مندی‌ها، مهارت‌ها و قابلیت‌های اوست. هر کس می‌تواند آهنگسازی کند و این می‌تواند فارغ از نیاز به دانش گسترده‌ در تئوری موسیقی باشد. آن‌چه می‌طلبد تنها جسارت و اشتیاق برای تجربه کردن و آزمودن است.

در این کارگاه با فعالیت‌هایی ساده با بدن و صدایمان و ابزار مختلف آغاز خواهیم کرد و با پیشرفت در همین مسیر و از طریق تجربه، آزمودن و بداهه‌پردازی به ساخت ریتم‌ها و ملودی‌های متنوع دست خواهیم یافت

پنج‌شنبه ۱۶ بهمن – ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰ و ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰

کشف دگرباره‌ی اُرف

روح آفریقایی اُرف-شول‌وِرک

پولو وایِخواسپانیا

قاره‌ی آفریقا چون دیوارنگاره‌ای از موزاییک، تکه‌هایی به‌هم‌پیوسته از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و باورهاست و مطابق با همین گوناگونی را می‌توان در تنوع موسیقایی این قاره یافت.

موسیقی جایگاهی برجسته در زندگی روزمره اهالی این قارهاز کودک تا کهنسالدارد و چون عنصری ارتباطی در اجتماع نقش می‌آفریند.

درست همانند اُرفشول‌وِرک، ساز‌وکار موسیقی آفریقایی اصالت، پیچیدگی و ظرافتی شگفت‌آور را می‌نمایاند که ما را به کشف و خلق رهنمون می‌سازد.

در این کارگاه گریزی به گنجینه‌ی موسیقایی قاره‌ی سیاه خواهیم زد و نظری می‌اندازیم بر ارتباط آن با اصول اُرف و کیتمن.

جمعه ۱۷ بهمن – ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۸:۰۰

کشف و شهود در آموزش موسیقی

اِلیسا سِپنن  فنلاند

کشف و شهود در آموزش موسیقی ابزاری درخشان در جریان‌های خلاقانه است.

در این کارگاه تمرین‌هایی برای بیداری ادراک شهودی شرکت‌کنندگان و بهره‌جویی از آن در روند آموزشی خلاق و نوآورانه معرفی می‌شود.

این کارگاه چشم‌اندازی الهام‌گرفته از مبنای برنامه‌ی آموزشی ملی در آموزش‌های پایه در کشور فنلاند را ارائه خواهد داد.

جمعه ۱۷ بهمن – ساعت ۱۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰

آجرهای بنای شول‌وِرک

سیندی گیبلر – آمریکا

بلوک‌های ریتمیک و ملودیک گونیلد کیتمن ( و کارل اُرف) را می‌توان آجرهای کوچک اما کاملی از بنای تفکر و نگرش شول‌وِرک دانست.
در این کارگاه با استفاده از نمونه‌هایی از مجموعه‌ی پنج‌جلدی موسیقی برای کودکان، از کاوش در بلوک‌های ریتمیک گونیلد کیتمن و گام‌های پنتاتونیک به عنوان شالوده و پایه‌ی بداهه‌پردازی و آهنگسازی لذت خواهیم بُرد و خواهیم آموخت. با احساس مکاشفه و سرگرمی همراه ما شوید.


راه‌های تماس برای اطلاعات بیشتر

تلفن تماس:

۰۹۲۱۳۹۰۲۰۳۰

۰۲۱-۷۷۶۴۸۵۷۶

ساعات پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۷

info@adamakmusic.com